تاریخ : دوشنبه, 27 فروردین , 1403 7 شوال 1445 Monday, 15 April , 2024

اخبار داغ

حداکثر تراکنش خرید از هر کارت حقیقی به 2 میلیارد ریال افزایش یافت رشد ذخایر خارجی بانک مرکزی پس از 8 ماه 6 دستگاه گوشی جایزه سور اردیبهشت سامانیوم پیش‌بینی اساسی رییس کل بانک مرکزی از آینده اقتصاد برنامه‌های بانک مرکزی برای سال 1403 اعلام زمان حذف چک کاغذی گزارشی جامع از عملکرد تسهیلاتی بانک تجارت در سال «مهار تورم و رشد تولید» آغاز زندگی مشترک 95 هزار جوان ایرانی با تسهیلات بانک تجارت افزایش نرخ بهره بانکی به 30 درصد یعنی مقابله با بورس فروش 472 رقبه ملک به ارزش بیش از 110 هزار میلیارد ریال توسط بانک سپه در سال 1402 پرداخت بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج و فرزند آوری حضور مدیرعامل موسسه اعتباری ملل، درراهپیمایی روز جهانی قدس حمایت گسترده بانک پاسارگاد از انجمن اتیسم ایران پیاده‌سازی «سامانه پرداخت لحظه‌ای (پل)» در برنامک ویپاد صدور ۲۳۰ هزار فقره چک الکترونیکی در شبکه بانکی انحلال ۳ موسسه اعتباری کاهش نرخ بهره بین بانکی در سال جدید حضور مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در راهپیمایی روز جهانی قدس جزئیات دقیق از نرخ سود سپرده در بانک های دولتی و خصوصی در سال 1403 ۹۰ درصد بار تامین مالی کشور بر دوش بانک‌ها ضرورت اصلاح نظام بانکی در سال ۱۴۰۳

4

معرفی بهترین کتاب کمک درسی عربی هفتم برای قبولی صد در صد

 • کد خبر : 27291
 • 30 اردیبهشت 1402 - 20:58
معرفی بهترین کتاب کمک درسی عربی هفتم برای قبولی صد در صد
پایه هفتم یکی از مهمترین پایه‌های تحصیلی دانش آموزی است و یکی از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام ورود به این پایه تحصیلی در نظر بگیرید، یادگیری و تثبیت نحوه مطالعه دروس است. در واقع شما باید یاد بگیرید که هر درس را با چه روشی و منابعی مطالعه کنید تا بتوانید سرانجام نمره خوبی کسب کنید.

افق سرمایه؛ پایه هفتم یکی از مهمترین پایه‌های تحصیلی دانش آموزی است. این پایه به دلیل خروج دانش آموزان از دوره ابتدایی و ورود به یک دوره جدیدتر و حرفه ای تر باید از همان ابتدا بر روی دروس خود سرمایه گذاری کنند تا در نهایت هنگام نزدیک شدن به آزمون مهم و سرنوشت ساز کنکور دچار مشکل نشوند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام ورود به این پایه تحصیلی در نظر بگیرید، یادگیری و تثبیت نحوه مطالعه دروس است. در واقع شما باید یاد بگیرید که هر درس را با چه روشی و منابعی مطالعه کنید تا بتوانید سرانجام نمره خوبی کسب کنید.

یکی از مواردی که تاثیر بسیار زیادی در کیفیت و موفقیت تحصیلی دارد منابع کمک درسی است. کتاب‌های کمک درسی به ارائه نکات در قالب دسته بندی و داشتن درسنامه‌های روان به همراه سوالات گوناگون ذهن دانش آموزان را برای شرکت در امتحان و آزمون آماده می‌کنند. به همین منظور امروز قرار است در ارتباط با کتاب کمک درسی عربی هفتم با یک دیگر صحبت کنیم و در انتها بهترین منابع عربی هفتم را نیز به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

ویژگی‌های مهم کتاب کمک درسی عربی هفتم

کتاب کمک درسی عربی هفتم به دلیل اهمیت این درس جز 10 کتاب پرفروش در حوزه منابع کمک درسی است. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های مهم منابع درسی این است که بتوانند درسنامه‌های جامع و مفهومی را به زبان ساده برای دانش آموزان بیان کند تا همگی آنها با هر سطح و ترازی بتوانند  به راحتی مبحث مطالعه شده را متوجه شوند.

به علاوه بر درسنامه، وجود سوالات تستی و تشریحی خوب و مغزدار یکی دیگر از ویژگی‌های کتاب‌های خوب کمک درسی عربی است. این منابع باید بخش ترجمه و قواعد را از یک دیگر جدا کنند و در انتها نیز سوالات را به صورت ترکیبی طرح کنند تا دانش آموزان با انواع طیف سوالی آشنا شوند.

در کل هنگام انتخاب کتاب مناسب برای درس عربی باید توجه بیشتری نشان دهید زیرا این درس به دلیل داشتن پیچیدگی در قسمت قواعد و داشتن یک سری نکات ویژه برای ترجمه متن باید حتما از یک منبع آموزشی خوب استفاده شود زیرا همان طور که می‌دانید عربی یک درس تکنیکی است و نمی‌شود یک روزه به تسلط کامل بر روی مطالب آن رسید پس با انتخاب درس یک منبع آموزشی خوب می‌توانید گام به گام با  آموزش مطالب جلو بروید و در نهایت به تسلط کامل بر روی کلیه مطالب آن برسید.

بهترین منابع کمک درسی عربی هفتم

مهم‌ترین چالشی که هنگام خرید منابع کمک درسی عربی هفتم وجود دارد، تنوع منابع است. امروزه ‌انتشارات‌های مختلفی وجود دارند که در حوزه کتاب کمک درسی عربی هفتم حرفی برای زدن دارند و کتاب‌های متنوعی را به بازار معرفی کرده‌اند. در ادامه برای راحتی شما هنگام خرید، تعدادی از بهترین کتاب‌های کمک درسی عربی هفتم را برای شما مورد بررسی قرار داده‌ایم.

عربی هفتم شب امتحان

کتاب‌های شب امتحان اولین بار توسط انتشارات خیلی سبز طراحی و چاپ شد. این کتاب‌های برای جمع بندی و تسلط بر روی امتحان تشریحی بسیار عالی هستند و با داشتن درسنامه‌های جامع در انتهای هر کتاب به شما کمک تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان عربی هفتم را مرور کنید. کتاب شب امتحان عربی هفتم دارای 53 صفحه بوده و نوشته بهروز حیدربکی است. از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن آزمون‌های نوبت اول و دوم
 • سوالات خوب و مناسب برای موفقیت در امتحانات
 • داشتن درسنامه کامل و خلاصه
 • برخورداری از قیمت مناسب

ماجراهای من و درسام

کتاب ماجراهای من و درسام نوشته جناب آقای حسین منصوری از انتشارات خیلی سبز است که جز بهترین کتاب‌ها برای درس عربی به حساب می‌آیند. کتاب من و درسام عربی هفتم به دلیل داشتن درسنامه‌های قوی و حرفه ای و همچنین داشتن سوالات بسیار خوب و کاربردی به همراه سوالات چهارگزینه برای تمامی دانش آموزان با هر سطحی مناسب است. همچنین این کتاب برای آماده کردن دانش آموزان با سبک سوالات امتحانی آزمون‌های جامع نوبت اول و دوم نیز طراحی کرده است و همه دانش آموزان می‌توانند برای آمادگی با نمونه سوالات امتحان از این بخش کمک بگیرند.

از ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منطبق با کتاب‌های درسی جدید
 • ارائه تمرین‌های گوناگون از متن کتاب درسی
 • داشتن درسنامه‌های گام به گام و حرفه ای
 • داشتن پاسخنامه تشریحی

کتاب کار عربی هفتم خیلی سبز

کتاب کار عربی هفتم خیلی سبز نوشته آقای حبیب الله درویش است. این کتاب به دلیل محبوبیت زیاد در بین دانش آموزان بارها تجدید چاپ شده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. در این کتاب قواعد با زبانی بسیار شیوا و ساده بیان شده است تا دانش آموزان با هر سطحی که دارند بتوانند از درسنامه‌های کتاب به خوبی استفاده کنند. سپس سوالاتی در باب مسائل کتاب مطرح شده است که باعث تثبیت دانسته‌های قبلی دانش آموزان می‌شود. از سایر ویژگی‌های مثبت این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سوالات چهار گزینه
 • منطبق با کتاب درسی جدید
 • داشتن سوالات جداگانه برای بخش قواعد و ترجمه

کتاب عربی هفتم رشادت

کتاب آموزش و آزمون عربی هفتم رشادت نوشته جناب آقای مهدی وحدانی بوده و توسط انتشارات مبتکران به چاپ رسیده است. این کتاب دارای درسنامه‌های پیشرفته است و برای دانش آموزان سطح بالا و مدارس تیزهوشان بسیار مناسب است. کتاب عربی هفتم رشادت علاوه بر داشتن درسنامه‌های رده بالا، دارای تست‌های بسیار قوی و نکته دار نیز هست و هر دانش آموزی نمی‌تواند از پس تست‌های این کتاب بر بیایید. شما با مطالعه درسنامه‌های حرفه ای این کتاب و بررسی کامل پاسخ نامه تشریحی پس از مدت کوتاهی به تسلط فوق العاده ای در عربی هفتم خواهید رسید.

 • برخورداری از درسنامه‌های حرفه ای
 • داشتن تست‌های رده بالا
 • مناسب برای تثبیت مطالب
 • داشتن قیمت مناسب

سخن آخر

در کل تاثیر کتاب‌های آموزشی را نباید به هیچ عنوان در پیشرفت تحصیلی نادیده بگیرید زیرا این منابع در کنار تدریس معلم سبب می‌شود تا افراد بتوانند بهتر و راحت تر درس را بفهمند.

علاوه بر این حل سوالات بیشتر باب درس عربی سبب افزایش تسلط در این درس و رسیدن به درصد‌های بالا می‌شود. ما امیدوار هستیم که توانسته باشیم اطلاعات جامع و کافی را از کتاب آموزشی عربی هفتم را در اختیار شما قرار داده باشیم.

برای خرید کتاب کمک درسی هفتم می‌توانید به تلکتاب مراجعه کنید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=27291

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی