تاریخ : یکشنبه, 12 آذر , 1402 21 جماد أول 1445 Sunday, 3 December , 2023

اخبار داغ

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده سال 1400 بانک سپه برگزار شد اطلاعیه صادره موسسه اعتباری ملل انتشار جدیدترین گزارش فناوری اطلاعات بانک سامان نشان عالی مدیر سال به دکتر سید عباس حسینی رسید اولین اپلیکیشن “پرداخت مبتنی بر هوش مصنوعی” در ایران پرداخت بیش از 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک سپه / افزایش 5 هزار میلیاردی اعطای تسهیلات نسبت به ماه گذشته بسته جامع اعتباری بانک توسعه تعاون برای حمایت از فعالیت عمرانی و تولیدی شرکت فراسان تقدیر و حمایت بانک پاسارگاد از نفرات برتر کنکور سراسری تقدیر از اقدام برجسته بانک سپه در مدیریت یارانه پرداختی دولت در حوزه آرد و نان اهداء تندیس طلایی رضایتمندی مشتریان به بانک سامان تعامل بانک توسعه تعاون با خبرگزاری فارس در جهت امیدآفرینی 10 جایزه 1.000.000.000 ریالی دیگر جشنواره بانک تجارت تقسیم شد کسب رتبه برتر بانک سپه در تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت و کارتخوان فروشگاهی در مهرماه ‌سال جاری رسیدگی به مشکلات اداری بانوان شاغل در بانک ها در اولویت برنامه های مدیریتی آگهی دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی آذر ماه 1402 انجام طرح ملی هوشمندسازی یارانه آرد و نان مصداق کار دانش بنیان، متکی به همدلی و مجاهدت شبانه روزی است نسخه جدید موبایلت با الزام به‌روزرسانی منتشر شد آیین ارائه دستاوردهای طرح ملی هوشمندسازی یارانه آرد و نان برگزار شد تقدیر وزیر اقتصاد از مدیرعامل بانک سپه برای اجرای طرح ملی هوشمندسازی یارانه آرد و نان پرداخت وام قرض الحسنه به اشخاص حقوقی(طرح نیکان ملل) تا ۷/۵ میلیارد ریال موسسه اعتباری ملل تامین مالی خرید هزار اتوبوس توسط بانک تجارت با هدف رفاه شهروندان تهرانی

1

کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT

  • کد خبر : 34074
  • 29 آبان 1402 - 17:08
کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT
مدیر مهندسی کیفیت فولاد سنگان از کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT خبر داد.

به گزارش سرویس صنعت افق سرمایه؛ شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان بزرگترین تولید کننده گندله و کنسانتره در شرق کشور، ماموریت خود را تولید و تامین پایدار گندله با کیفیت، در راستای تکمیل زنجیره ارزش گروه فولاد مبارکه و مشارکت در توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه شمال شرق کشور تعریف نموده است.

طی سال‌های اخیر، با توجه به شروع راه اندازی خطوط تولید گندله و کنسانتره، واحد آزمایشگاه سنگان نیز راه اندازی شد و آنالیزهای مورد نیاز و تکمیل زیرساخت های لازم جهت پشتیبانی از خطوط تولید را آغاز نمود. پس از ایجاد شرایط پایدار در انجام فرایندهای آزمایشگاهی، لزوم استاندارد سازی فرایندها احساس شد. بر همین اساس این واحد موفق به اخذ استاندارد آزمایشگاهی ایزو ۱۷۰۲۵ شد. این گزارش، به توسعه دامنه فعالیت های واحد مهندسی کیفیت و اقدامات مهم و بنیادی صورت گرفته می‌پردازد که شرح آن را در ادامه می‌خوانید؛

 تمرکز بر ارتقاء استاندارد های نمونه گیری در سنگان

استقرار استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ از سال ۱۳۹۹ و کسب امتیازات حداکثری در آزمون های مقایسه بین آزمایشگاهی در سال های متوالی، نشان از بلوغ واحد آزمایشگاه سنگان در صحت و دقت روش های انجام آزمون دارد. در این راستا پروژه های متعددی تعریف شد که مهم ترین آنها، نصب و راه اندازی نمونه گیر اتوماتیک در کراشر (سنگ شکن) بود تا با نمونه گیری اصولی از سنگ آهن خروجی آن طبق استاندارد ایزو ۳۰۸۲ امکان رصد کیفی دقیق سنگ آهن تامین شده از مجتمع سنگ آهن سنگان فراهم شود. همچنین اقدامات لازم برای نصب نمونه گیرهای اتوماتیک روی خطوط تولید کنسانتره (بیش از ۲۵ نقطه)، اصلاح نمونه گیر اتوماتیک محصول گندله سازی و نصب نمونه گیر اتوماتیک در ناحیه میکسر (برای مواد ورودی به میکسرهای گندله سازی)، بارگیرخانه و نمونه گیر های رباتیک به منظور اخذ نمونه از کامیون های حامل مواد ورودی به شرکت و خروجی از آن توسط واحد مهندسی کارخانه در حال انجام است. با تکمیل پروژه های موجود، نمونه‌گیری در سایت سنگان به صورت کاملا مکانیزه انجام خواهد شد و بروز خطا در نمونه گیری تا حد بسیار بالایی کاهش خواهد یافت.

 راه اندازی تست های جدید

به منظور بالا بردن سطح کیفی واحد آزمایشگاه و افزایش آماده به کاری تجهیزات به منظور پشتیبانی بهتر از خطوط تولید، در سال ۱۴۰۲ تست آنالیز عنصری به روش XRF، آنالیز به روش طیف سنجی جذب اتمی، دستگاه آنالایزر سولفور/کربن ELTRA CSI، دستگاه بلین اتوماتیک OPEC، دستگاه اندازه گیری درصد جامد و دانسیته دوغاب و کراشر آزمایشگاهی سنگ آهن در کنار سایر دستگاه های موجود نصب و راه اندازی شد که این موارد گامی مهم در ارتقاء کیفی محصول ایجاد خواهد نمود و نیاز این واحد در برون سپاری به طور کامل برطرف خواهد شد. همچنین در سال جاری با توجه به نیاز واحدهای متقاضی تست اندازه گیری کربن و فسفر نیز برای نمونه‌های سنگ آهن، کنسانتره و گندله و اندازه گیری یون آهن در نمونه های آب به تست های این واحد اضافه شد.

تضمین صحت و دقت در نتایج آزمایشگاه

یکی از مهم ترین و چالشی ترین مباحث آزمایشگاهی، اثبات صحت و دقت نتایج ارائه شده توسط آزمایشگاه است. برهمین اساس توسط مراجع بین المللی، روش ها و ابزارهایی معرفی شده است. آزمایشگاه فولاد سنگان از ابتدای راه اندازی به منظور اثبات این موارد اقدام به تدوین و جاری سازی برنامه تضمین کیفیت نتایج بر اساس روش های پیشنهاد شده توسط مراجع بین المللی و روش اجرایی تضمین کیفیت نتایج کرده است. در این برنامه روش هایی جهت بررسی صحت و دقت نتایج از دوره‌های روزانه، هفته ای، ماهانه و سالیانه گنجانده شده است.

 موفقیت در آزمون های مهارت (PT)

آزمون کفایت تخصصی (PT) مهمترین و معتبرترین ابزار تضمین کیفیت نتایج آزمایشگاه ها، جهت پایش کیفیت اندازه گیری‌ها بوده و آزمایشگاه را قادر می سازد تا اعتبار نتایج خود را به مشتریان، نهادهای قانونی و مراجع اعتباردهی ثابت کند. این آزمون به صورت محدود و در بازه‌های زمانی طولانی توسط معدود مراکز معتبر بین المللی برگزار می شود. طی چهار سال گذشته واحد آزمایشگاه سنگان موفق به کسب گواهینامه Excellence شده است. این موفقیت در سال ۱۴۰۲ نیز ادامه داشته و در این سال نیز برای تست های گندله و کنسانتره گواهینامه Excellence کسب نموده است.

تدوین و بازنگری دستورالعمل ها و گردشکارها

در ابتدای فعالیت، این واحد جهت استاندارد سازی فعالیت های خود شروع به تدوین و بومی سازی دستورالعمل ها و گردش کارهای مورد نیاز خویش کرده و با استفاده از مشاوره پرسنل آزمایشگاه فولاد مبارکه اصفهان، تمامی دستورالعمل و گردشکارهای مربوط به فعالیت های اختصاصی خویش را جاری سازی کرد.

بازنگری دستورالعمل های موجود و تدوین دستورالعمل های جدید بر اساس به روزترین نسخه های دستورالعمل های مرجع بین المللی از دیگر فعالیت های همیشگی این واحد است.

افزایش توانمندی های آزمایشگاه سنگان

فعالیت واحد آزمایشگاه به منظور رصد کیفی مواد اولیه ورودی (شامل سنگ آهن، کنسانتره، بنتونیت، سود و آب)، محصول حین تولید از مراحل مختلف تولید کنسانتره و گندله و محصول نهایی خروجی به صورت پیوسته انجام می شود. جهت این امر روزانه بیش از ۴۰۰ نمونه گیری و ۴۵۰ آنالیز روی نمونه های اخذ شده انجام می‌شود. این واحد از ابتدای راه اندازی ضمن نیازسنجی و تامین تجهیزات مورد نیاز، در حال حاضر توانایی انجام ۵۱ آزمون منحصر به فرد را داراست.

تشکیل کمیته کیفیت

با توجه به اهمیت تولید محصولات با کیفیت در راستای اصل مشتری مداری و حفظ رضایت مشتری، به منظور بررسی عوامل حفظ و ارتقای کیفیت مواد اولیه و محصول، کمیته ای متشکل از نمایندگان واحدهای مختلف از جمله بازرگانی، بهره برداری، پیمانکاران، مهندسی صنایع و با محوریت مهندسی کیفیت تشکیل شد که در آن چالش ها و مشکلات موجود کیفی و عوامل تاثیر گذار بر کیفیت بررسی و راهکارهای مناسب اتخاذ و همچنین در صورت نیاز پروژه‌هایی تعریف می‌شود.

ارائه گزارشات جدید

با توجه به گسترش حوزه فعالیت‌های شرکت این واحد اقدام به افزایش نوع و تعداد گزارش ها و تعاملات خود کرده است که ماحصل آن ارائه بیش از ۱۴۰۰ گزارش تا کنون است. هم چنین از حیث تنوع نیز در این مدت بیش از ۲۲ نوع گزارش به واحد های مرتبط ارائه شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=34074

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی