تاریخ : سه شنبه, 5 تیر , 1403 19 ذو الحجة 1445 Tuesday, 25 June , 2024

اخبار داغ

وام اشتغال فقط یک بار برای هر نفر اعلام شرایط تحویل دسته چک در سال ۱۴۰۳ چت‌آنلاین بانک پاسارگاد پاسخ‌گوی تمام عیار نیاز مشتریان دریافت وام ۵۰۰ میلیون ریالی بدون ضامن در موسسه اعتباری ملل آغاز به کار «آکادمی بانکداری هوشمند» با تدریس «علم‌داده» اجرای آزمایشی ریال دیجیتال بانک مرکزی توضیح بانک مرکزی درباره پول جدید ایران انحلال رسمی‌شورای پول و اعتبار کم‌اثر کردن تحریم با ریال دیجیتال/ اجرای طرح ریال آفشور با روسیه ارتقای 4 شاخص مهم بهره‌وری کارکنان و شعب در بانک صادرات ایران مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت برگزار شد بانک صادرات ایران رتبه اول سرمایه ثبتی در بین بانک‌های بورسی آغاز چهل و چهارمین جشنواره بزرگ حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک سپه کسب نشان 5 ستاره مدیریت، لوح زرین و تندیس ملی برندهای تأثیرگذار و مدیران کارآفرین، در سومین اجلاس ملی برندهای تأثیرگذار و مدیران کارآفرین عملکرد مناسب بانک پارسیان در طرح ملی جهش تولید مسکن / بهره‌مندی بیش از 12 هزار نفر از تسهیلات ودیعه مسکن بانک پارسیان طرح‌های بزرگ درمانی کشور تحت پوشش خدمات بانکی ویژه گشودن پنجره‌های امید با همراهی گروه پاسارگاد امضا تفاهم‌نامه همکاری میان بانک پاسارگاد و باشگاه دانش‌پژوهان‌ جوان رشد 486 درصدی سودآوری در پی اصلاح ساختارهای مالی پرداخت ۳۶۶ میلیارد ریال وام قرض الحسنه فرزندآوری توسط موسسه اعتباری ملل نرخ بهره بین بانکی به ۲۳.۶۳ درصد رسید + جدول

1

کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT

  • کد خبر : 34074
  • 29 آبان 1402 - 17:08
کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT
مدیر مهندسی کیفیت فولاد سنگان از کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT خبر داد.

به گزارش سرویس صنعت افق سرمایه؛ شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان بزرگترین تولید کننده گندله و کنسانتره در شرق کشور، ماموریت خود را تولید و تامین پایدار گندله با کیفیت، در راستای تکمیل زنجیره ارزش گروه فولاد مبارکه و مشارکت در توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه شمال شرق کشور تعریف نموده است.

طی سال‌های اخیر، با توجه به شروع راه اندازی خطوط تولید گندله و کنسانتره، واحد آزمایشگاه سنگان نیز راه اندازی شد و آنالیزهای مورد نیاز و تکمیل زیرساخت های لازم جهت پشتیبانی از خطوط تولید را آغاز نمود. پس از ایجاد شرایط پایدار در انجام فرایندهای آزمایشگاهی، لزوم استاندارد سازی فرایندها احساس شد. بر همین اساس این واحد موفق به اخذ استاندارد آزمایشگاهی ایزو ۱۷۰۲۵ شد. این گزارش، به توسعه دامنه فعالیت های واحد مهندسی کیفیت و اقدامات مهم و بنیادی صورت گرفته می‌پردازد که شرح آن را در ادامه می‌خوانید؛

 تمرکز بر ارتقاء استاندارد های نمونه گیری در سنگان

استقرار استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ از سال ۱۳۹۹ و کسب امتیازات حداکثری در آزمون های مقایسه بین آزمایشگاهی در سال های متوالی، نشان از بلوغ واحد آزمایشگاه سنگان در صحت و دقت روش های انجام آزمون دارد. در این راستا پروژه های متعددی تعریف شد که مهم ترین آنها، نصب و راه اندازی نمونه گیر اتوماتیک در کراشر (سنگ شکن) بود تا با نمونه گیری اصولی از سنگ آهن خروجی آن طبق استاندارد ایزو ۳۰۸۲ امکان رصد کیفی دقیق سنگ آهن تامین شده از مجتمع سنگ آهن سنگان فراهم شود. همچنین اقدامات لازم برای نصب نمونه گیرهای اتوماتیک روی خطوط تولید کنسانتره (بیش از ۲۵ نقطه)، اصلاح نمونه گیر اتوماتیک محصول گندله سازی و نصب نمونه گیر اتوماتیک در ناحیه میکسر (برای مواد ورودی به میکسرهای گندله سازی)، بارگیرخانه و نمونه گیر های رباتیک به منظور اخذ نمونه از کامیون های حامل مواد ورودی به شرکت و خروجی از آن توسط واحد مهندسی کارخانه در حال انجام است. با تکمیل پروژه های موجود، نمونه‌گیری در سایت سنگان به صورت کاملا مکانیزه انجام خواهد شد و بروز خطا در نمونه گیری تا حد بسیار بالایی کاهش خواهد یافت.

 راه اندازی تست های جدید

به منظور بالا بردن سطح کیفی واحد آزمایشگاه و افزایش آماده به کاری تجهیزات به منظور پشتیبانی بهتر از خطوط تولید، در سال ۱۴۰۲ تست آنالیز عنصری به روش XRF، آنالیز به روش طیف سنجی جذب اتمی، دستگاه آنالایزر سولفور/کربن ELTRA CSI، دستگاه بلین اتوماتیک OPEC، دستگاه اندازه گیری درصد جامد و دانسیته دوغاب و کراشر آزمایشگاهی سنگ آهن در کنار سایر دستگاه های موجود نصب و راه اندازی شد که این موارد گامی مهم در ارتقاء کیفی محصول ایجاد خواهد نمود و نیاز این واحد در برون سپاری به طور کامل برطرف خواهد شد. همچنین در سال جاری با توجه به نیاز واحدهای متقاضی تست اندازه گیری کربن و فسفر نیز برای نمونه‌های سنگ آهن، کنسانتره و گندله و اندازه گیری یون آهن در نمونه های آب به تست های این واحد اضافه شد.

تضمین صحت و دقت در نتایج آزمایشگاه

یکی از مهم ترین و چالشی ترین مباحث آزمایشگاهی، اثبات صحت و دقت نتایج ارائه شده توسط آزمایشگاه است. برهمین اساس توسط مراجع بین المللی، روش ها و ابزارهایی معرفی شده است. آزمایشگاه فولاد سنگان از ابتدای راه اندازی به منظور اثبات این موارد اقدام به تدوین و جاری سازی برنامه تضمین کیفیت نتایج بر اساس روش های پیشنهاد شده توسط مراجع بین المللی و روش اجرایی تضمین کیفیت نتایج کرده است. در این برنامه روش هایی جهت بررسی صحت و دقت نتایج از دوره‌های روزانه، هفته ای، ماهانه و سالیانه گنجانده شده است.

 موفقیت در آزمون های مهارت (PT)

آزمون کفایت تخصصی (PT) مهمترین و معتبرترین ابزار تضمین کیفیت نتایج آزمایشگاه ها، جهت پایش کیفیت اندازه گیری‌ها بوده و آزمایشگاه را قادر می سازد تا اعتبار نتایج خود را به مشتریان، نهادهای قانونی و مراجع اعتباردهی ثابت کند. این آزمون به صورت محدود و در بازه‌های زمانی طولانی توسط معدود مراکز معتبر بین المللی برگزار می شود. طی چهار سال گذشته واحد آزمایشگاه سنگان موفق به کسب گواهینامه Excellence شده است. این موفقیت در سال ۱۴۰۲ نیز ادامه داشته و در این سال نیز برای تست های گندله و کنسانتره گواهینامه Excellence کسب نموده است.

تدوین و بازنگری دستورالعمل ها و گردشکارها

در ابتدای فعالیت، این واحد جهت استاندارد سازی فعالیت های خود شروع به تدوین و بومی سازی دستورالعمل ها و گردش کارهای مورد نیاز خویش کرده و با استفاده از مشاوره پرسنل آزمایشگاه فولاد مبارکه اصفهان، تمامی دستورالعمل و گردشکارهای مربوط به فعالیت های اختصاصی خویش را جاری سازی کرد.

بازنگری دستورالعمل های موجود و تدوین دستورالعمل های جدید بر اساس به روزترین نسخه های دستورالعمل های مرجع بین المللی از دیگر فعالیت های همیشگی این واحد است.

افزایش توانمندی های آزمایشگاه سنگان

فعالیت واحد آزمایشگاه به منظور رصد کیفی مواد اولیه ورودی (شامل سنگ آهن، کنسانتره، بنتونیت، سود و آب)، محصول حین تولید از مراحل مختلف تولید کنسانتره و گندله و محصول نهایی خروجی به صورت پیوسته انجام می شود. جهت این امر روزانه بیش از ۴۰۰ نمونه گیری و ۴۵۰ آنالیز روی نمونه های اخذ شده انجام می‌شود. این واحد از ابتدای راه اندازی ضمن نیازسنجی و تامین تجهیزات مورد نیاز، در حال حاضر توانایی انجام ۵۱ آزمون منحصر به فرد را داراست.

تشکیل کمیته کیفیت

با توجه به اهمیت تولید محصولات با کیفیت در راستای اصل مشتری مداری و حفظ رضایت مشتری، به منظور بررسی عوامل حفظ و ارتقای کیفیت مواد اولیه و محصول، کمیته ای متشکل از نمایندگان واحدهای مختلف از جمله بازرگانی، بهره برداری، پیمانکاران، مهندسی صنایع و با محوریت مهندسی کیفیت تشکیل شد که در آن چالش ها و مشکلات موجود کیفی و عوامل تاثیر گذار بر کیفیت بررسی و راهکارهای مناسب اتخاذ و همچنین در صورت نیاز پروژه‌هایی تعریف می‌شود.

ارائه گزارشات جدید

با توجه به گسترش حوزه فعالیت‌های شرکت این واحد اقدام به افزایش نوع و تعداد گزارش ها و تعاملات خود کرده است که ماحصل آن ارائه بیش از ۱۴۰۰ گزارش تا کنون است. هم چنین از حیث تنوع نیز در این مدت بیش از ۲۲ نوع گزارش به واحد های مرتبط ارائه شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=34074

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی