تاریخ : دوشنبه, 31 اردیبهشت , 1403 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024

اخبار داغ

تجلیل از چهره ماندگار روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به مناسبت روز ارتباطات فراهم شدن امکان وکالتی نمودن حساب‌های بانک پاسارگاد برای ثبت نام در «طرح عرضه خودروهای برقی وارداتی از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی وارداتی» ثبت‌نام آسان خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک صادرات ایران ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت نرخ حق‌الوکاله بانک سامان حداکثر 3 درصد تعیین شد همایش مدیران ارشد بانک سپه برگزار شد تسهیل در ثبت نام خودروهای برقی با حساب وکالتی موسسه اعتباری ملل آغاز انتشار اوراق «گواهی سپرده مدت‌دار، ویژه سرمایه‌گذاری (عام)» (معاف از مالیات) در بانک پاسارگاد از تاریخ 1403/03/01 تقویت زیر ساخت‌های آموزشی، بهداشتی و ورزشی استان روابط‌عمومی بانک صادرات ایران روابط‌عمومی برتر دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد شد دریافت هزار تراکنش حساب، با اینترنت‌بانک تجارت وارد مرحله جدیدی از زیست بانک سپه شده ایم/ کسب رتبه برتر در رشد منابع از تامین مالی تا گردشگری و صنایع خلاق / سخنرانی مدیران گروه مالی گردشگری در رویداد کرمان آیدکس 2024 مانور آتش‌نشانی در بانک گردشگری برگزار می‌شود دیدارهای مدیرعامل بانک تجارت با مدیران ارشد صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش پرچم ملل را سربلند نگه داریم سهامداران شرکت اقتصادی نگین گردشگری در انتظار نتایج سرمایه‌گذاری‌های تازه رشد ۸۱ درصدی پرداخت تسهیلات خانوار در بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی حضور فعال و پرقدرت بانک تجارت در نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش حضور فعال بانک صادرات ایران در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی کسب رتبه برتر بانک سپه در تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت طی فروردین ماه 1403

2

آمار نهایی تردد گردشگر نوروزی در منطقه آزاد اروند

  • کد خبر : 39266
  • 26 فروردین 1403 - 16:28
آمار نهایی تردد گردشگر نوروزی در منطقه آزاد اروند
مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، از تردد بیش یک میلیون و ۸۵۰ هزار گردشگر در ایام نوروز به منطقه آزاد اروند خبر داد.

به گزارش سرویس صنعت افق سرمایه؛ «امیر هوشنگ بابامرادی» مدیر توسعه گردشگری این سازمان، با تشریح اقدامات و آمار و اطلاعات نوروزی در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر، بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های که از مدت‌ها پیش در قالب ستاد مدیریت سفر نوروزی تبیین شده بود، بیش از ۳۵ برنامه برای تعطیلات نوروز در نظر گرفته شد تا در شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر برگزار شود.

وی افزود: خوشبختانه در نوروز سال جاری با استقبال بسیار خوبی از سوی مسافران و گردشگران مواجه بودیم و به گواه آماری که در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه تا ۲۰ فروردین‌ماه ثبت و در اختیار ما قرار گرفته است، بیش از یک میلیون و ۸۵۰ هزار تردد در محدوده منطقه آزاد اروند به ثبت رسیده است.

مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، با اشاره به اینکه این آمار در مبادی ورودی منطقه، فرودگاه، راه‌آهن و پایانه‌های مسافری و خودروهای شخصی استخراج شده است، تصریح کرد: براساس برنامه‌‌ریزی‌های صورت گرفته پیرامون فراهم‌آوری مقدمات سفر به منطقه آزاد اروند، فضاهای گردشگری اسکان نوروزی با همکاری ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر پایش، بررسی، آسیب‌شناسی و مهیای پذیرایی از گردشگران شدند.

بابامرادی ادامه داد: در فرآیند حضور مسافران، میهمانان و گردشگران در فرآیند زمانی مورد اشاره، اثر تاریخی مسجد رنگونی‌های آبادان با ثبت بازدید روزانه بالغ بر یک‌هزار تن، رکورد گردشگر را به خود اختصاص داد. این مکان تاریخی در بازه زمانی ۲۵ اسفندماه تا ۲۰ اسفندماه، بیش بر ۲۰ هزار بازدید را به ثبت رساند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که با هماهنگی دستگاه‌های متولی صورت گرفت، بازدید از موزه‌ها برای عموم به‌صورت رایگان امکان‌پذیر و هزینه آن تماماً از سوی سازمان منطقه آزاد اروند، پرداخت شد، گفت: یک‌سری راهنمای گردشگری در اماکن گردشگری، ورودی شهرها و اماکن اسکان نوروزی مستقر بودند که با در اختیار گذاشتن دفترچه راهنما و نقشه، نسبت به آگاهی بخشی به گردشگران اهتمام ورزیدند.

مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه‌های راهنمای گردشگر در راه‌آهن، فرودگاه، ایستگاه‌های ورودی شهر و پایانه‌های مسافری از روز ابتدایی سال، یادآور شد: معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در نقاط مختلفی از شهرهای آبادان و خرمشهر برنامه‌های متناسب با تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان تبیین و اجرا کرد. جشن بهار در بهار که در اماکنی همچون پارک معلم، پارک ۱۷ هکتاری آبادان و در مجاورت پل شهد جهان‌آرای خرمشهر از جمله برنامه‌های سنتی-مذهبی سازمان منطقه آزاد اروند بود که از ابتدای نوروز تا سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) با برگزاری مراسم آئینی گرگیعان و حضور بالغ بر پنج هزار شهروند، به کار خود پایان داد.

بابامرادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه سوغات اروند و گردشگری خوراک در پارک ۱۷ هکتاری آبادان و پل شهید جهان‌آرای خرمشهر، خاطرنشان کرد: در اماکن تاریخی همچون موزه و مسجد رنگونی‌های آبادان، مضیف عربی راه‌اندازی و در این اماکن تا پایان تعطیلات مراسم‌های فرهنگی برپا شد.

وی با بیان اینکه بودجه مناسبی برای تعمیر و تجهیز امکانات پذیرایی از مسافران نوروزی تخصیص داده شد، گفت: بر اساس آمار و اطلاعاتی که اداره‌کل بنادر و دریانوردی خرمشهر در حوزه تفریحات آبی در اختیار ما گذاشته است، بالغ بر ۵۰ هزار تن از خدمات رسمی و دارای مجوز دریایی بهره برده‌اند.

مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند با بیان اینکه آمار تردد گردشگران به‌صورت روزانه از فرودگاه، راه‌آهن، پایانه‌ها، اماکن اسکان نورزی(هتل‌ها و مدارس)و مبادی ورودی به این مدیریت منتقل می‌شد، گفت: در بازه زمانی مورد اشاره، با کمترین موارد شکایت و گلایه رسمی از سوی مسافران نوروزی مواجه بودیم.

بابامرادی افزود: با هماهنگی مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، تعدادی بلیط رایگان سینماهای شهرهای آبادان و خرمشهر در سطح منطقه آزاد اروند در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین استقبال بسیار خوبی از یادمان‌های شهدا و گلزار شهدای منطقه صورت گرفت و موزه‌های دفاع مقدس در شهرهای آبادان و خرمشهر مقارن با سایر یادمان‌ها، از مقاصد اصلی گردشگران و مسافران نوروزی بودند. همچنین در صدد هستیم تا پیرامون رفع نواقص تأسیسات موزه دفاع مقدس خرمشهر، در آینده نزدیک تمهیدات لازم نیز اندیشیده شود.مدیر توسعه گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، خاطرنشان کرد: با هماهنگی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، موضوع توزیع روزانه ۵۰۰ پرس افطاری ساده میان گردشگران روزه‌دار دنبال شد.

بابامرادی در پایان، از حمایت‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، مدیریت روابط عمومی و امور بین‌الملل و مدیریت پشتیبانی که در طول این مدت با تمام توان در راستای تسهیل در امور مسافران نوروزی و شهروندان اهتمام ویژه‌ای را به کار بستند، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=39266

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی