تاریخ : دوشنبه, 31 اردیبهشت , 1403 13 ذو القعدة 1445 Monday, 20 May , 2024

اخبار داغ

تجلیل از چهره ماندگار روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به مناسبت روز ارتباطات فراهم شدن امکان وکالتی نمودن حساب‌های بانک پاسارگاد برای ثبت نام در «طرح عرضه خودروهای برقی وارداتی از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی وارداتی» ثبت‌نام آسان خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک صادرات ایران ثبت‌نام خودروهای برقی وارداتی با حساب وکالتی بانک تجارت نرخ حق‌الوکاله بانک سامان حداکثر 3 درصد تعیین شد همایش مدیران ارشد بانک سپه برگزار شد تسهیل در ثبت نام خودروهای برقی با حساب وکالتی موسسه اعتباری ملل آغاز انتشار اوراق «گواهی سپرده مدت‌دار، ویژه سرمایه‌گذاری (عام)» (معاف از مالیات) در بانک پاسارگاد از تاریخ 1403/03/01 تقویت زیر ساخت‌های آموزشی، بهداشتی و ورزشی استان روابط‌عمومی بانک صادرات ایران روابط‌عمومی برتر دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد شد دریافت هزار تراکنش حساب، با اینترنت‌بانک تجارت وارد مرحله جدیدی از زیست بانک سپه شده ایم/ کسب رتبه برتر در رشد منابع از تامین مالی تا گردشگری و صنایع خلاق / سخنرانی مدیران گروه مالی گردشگری در رویداد کرمان آیدکس 2024 مانور آتش‌نشانی در بانک گردشگری برگزار می‌شود دیدارهای مدیرعامل بانک تجارت با مدیران ارشد صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش پرچم ملل را سربلند نگه داریم سهامداران شرکت اقتصادی نگین گردشگری در انتظار نتایج سرمایه‌گذاری‌های تازه رشد ۸۱ درصدی پرداخت تسهیلات خانوار در بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی حضور فعال و پرقدرت بانک تجارت در نمایشگاه صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش حضور فعال بانک صادرات ایران در نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی کسب رتبه برتر بانک سپه در تعداد تراکنش‌های شبکه پرداخت طی فروردین ماه 1403

2

تقسیم سود ۷۰ تومانی صبافولاد خلیج فارس میان سهامداران/ برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از پروژه احیای مستقیم «فصبا» تا سال ۱۴۰۵

  • کد خبر : 39394
  • 29 فروردین 1403 - 14:37
تقسیم سود ۷۰ تومانی صبافولاد خلیج فارس میان سهامداران/ برنامه‌ریزی برای بهره‌برداری از پروژه احیای مستقیم «فصبا» تا سال ۱۴۰۵
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صبا فولاد خلیج فارس «فصبا» ۸۸ درصد سود دوره را تقسیم کرد که معادل ۷۰۰ ریال به ازای هر سهم می‌شود.

به گزارش سرویس صنعت افق سرمایه؛ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صبا فولاد خلیج فارس «فصبا» با حضور ۷۸ درصد سهامداران روز چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ برگزار و در پایان ۷۰ تومان سود میان سهامداران تقسیم شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صبا فولاد خلیج فارس «فصبا» ۸۸ درصد سود دوره را تقسیم کرد که معادل ۷۰۰ ریال به ازای هر سهم می‌شود.

مهم‌ترین موارد مطرح شده در مجمع به شرح زیر است:

«احسان دشتیانه» مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس «فصبا» در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت مطرح کرد:

ظرفیت کارخانه صبا فولاد خلیج فارس سالانه تولید یک میلیون و پانصد هزار تن بریکت گرم است.

با راه‌اندازی این واحد در کشور، صبا فولاد خلیج فارس اولین تولیدکننده بریکت گرم در کشور و سومین تولیدکننده بریکت گرم در خاورمیانه و هفدهمین کارخانه بریکت گرم در جهان است.

این جایگاه ایران را در رتبه دهمین کشور تولیدکننده بریکت گرم در جهان قرار می‌دهد.

فن‌آوری تولید بریکت گرم برای نخستین بار در کشور در شرکت «صبا فولاد» راه‌اندازی شد و بریکت آهن اسفنجی محصول آن است.

در فرآیند بریکت‌سازی، محصول بریکت ما از آهن اسفنجی تولید شده و در بسیاری از واحد‌های فولادسازی دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در فرآیند بریکت‌سازی آهن اسفنجی با توجه به دمای آهن اسفنجی ورودی به ماشین بریکت‌زنی، به دو گروه بریکت‌سازی سرد و بریکت‌سازی گرم تقسیم‌بندی می‌شود.

بریکت گرم آهن اسفنجی (HBI) محصولی است که در فرآیند بریکت‌سازی از آهن اسفنجی گرم (HDRI) و در دمای بیش از ۶۵۰ درجه سانتیگراد تولید می‌شود.

ماندگاری بالا و مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ‌زدگی از مهم‌ترین ویژگی‌های بریکت گرم است. این نوع بریکت شناخته شده‌ترین محصول جهت حمل‌و‌نقل آسان و ایمن آهن اسفنجی در سطح جهان به شمار می‌رود.

درآمد عملیاتی شرکت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۳۳ رشد داشت.

سود خالص شرکت هم نسبت به سال گذشته ۹۴ درصد رشد داشته است.

درآمد عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد رشد داشته است.

سود عملیاتی شرکت نسبت به سال قبل ۹۹ درصد رشد داشته است.

دشتیانه، مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس (فصبا) در ادامه افزود:

بر اساس آمار معاملات فیزیکی تالار صنعتی و تالار صادراتی بورس کالا شرکت ۱.۳۸۵.۰۰۰ تن بریکت آهن اسفنجی در بورس کالا عرضه کرده است.
۱۷ درصد از کل عرضه آهن اسفنجی بورس کالا را در بر می‌گیرد که مقدار ۹۳۷،۵۰۰ تن از مقدار عرضه شده مورد معامله در بورس کالا قرار گرفته است.
شرکت سهم ۴۱.۱ درصدی از کل صادرات آهن اسفنجی به خود تعلق داده است.

شرکت در بین شرکت‌های فعال در این صنعت و همچنین در بین شرکت‌های بورسی این صنعت ۲۸ درصد از تولید آهن اسفنجی بریکت آهن اسفنجی کشور را به خود اختصاص داده است.

توضیحات «احسان دشتیانه» درباره عملکرد شرکت صبا فولاد خلیج فارس «فصبا»:

ثبت رکورد جدید تولید ماهیانه ۱۲۹.۴۱۲ تن (تولید تر) با ریت متوسط ۱۷۵ تن بر ساعت در شهریورماه ۱۴۰۲؛

ثبت رکورد جدید تولید روزانه ۴،۴۶۸ تن (تولید تر) با ریت ۱۸۶ تن بر ساعت در تاریخ ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۲؛

تحقق و عبور از نرخ اسمی ساعتی ۱۸۷ تن در ساعت با تولید ۱۹۲ تن در ساعت در ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۲؛

رشد ۵۶ درصد درآمد در مقایسه با رشد ۴۲ درصد بهای تمام شده در عملکرد سال مالی ۱۴۰۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل؛

در سال ۱۴۰۲ مجموع فروش داخلی و صادراتی ۱.۱۴۶.۰۲۹ تن به ارزش ۱۴۲۶۰۱.۵۳۱ میلیون ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه قبل حدود ۱۴ درصد رشد داشته است.

۸۷ درصد فروش‌های داخلی و صادراتی از طریق بورس کالا و ۱۳ درصد فروش‌ها (داخلی و صادراتی) از طریق برگزاری مزایده صورت گرفته است.

مقاصد اصلی صادراتی بریکت کشور‌های حاشیه خلیج فارس و چین و هند بوده و در سال مالی ۱۴۰۲ پاکستان از بازار‌های جدید صادراتی بود.

میانگین نرخ فروش صادراتی بریکت آهن اسفنجی شرکت برای دوره مالی مورد گزارش ۳۲۴ دلار به ازای هر تن بوده که در مقایسه به دوره مالی مشابه قبل ۳۵۵ دلار به ازای هر تن حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است.

دشتیانه در خاتمه خاطرنشان کرد: تغییر مکرر در بانک مرکزی، قوانین دست و پاگیر موجب شد شرکت‌ها به مشکل برخورد کنند، که باعث شد در مهر و آبان مشکل صادرات پیدا کنیم. همچنین در زمستان هم به دلیل محدودیت گاز عرضه‌ها در داخل بیشتر می‌شود.

وی افزود: در سال جاری، با توجه به گزارش سه ماهه اول و در زمستان، ۲۵ درصد افزایش تولید خواهیم داشت.

دشتیانه با اشاره به پروژه احیا مستقیم شرکت گفت: پروژه احیای مستقیم سال ۱۴۰۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: امیدواریم پس از مجمع، سهامدار عمده حمایت بیشتری انجام دهد.

مدیرعامل صبافولاد خلیج فارس میزان مصرف روزانه آب پروژه را ۶ هزار متر مکعب عنوان کرد و ادامه داد: برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها با سهامدار عمده مذاکراتی خواهیم داشت، به هر حال این موضوع الزام سازمان بورس هم است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=39394

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی