تاریخ : چهارشنبه, 30 خرداد , 1403 13 ذو الحجة 1445 Wednesday, 19 June , 2024

اخبار داغ

کسب نشان 5 ستاره مدیریت، لوح زرین و تندیس ملی برندهای تأثیرگذار و مدیران کارآفرین، در سومین اجلاس ملی برندهای تأثیرگذار و مدیران کارآفرین عملکرد مناسب بانک پارسیان در طرح ملی جهش تولید مسکن / بهره‌مندی بیش از 12 هزار نفر از تسهیلات ودیعه مسکن بانک پارسیان طرح‌های بزرگ درمانی کشور تحت پوشش خدمات بانکی ویژه گشودن پنجره‌های امید با همراهی گروه پاسارگاد امضا تفاهم‌نامه همکاری میان بانک پاسارگاد و باشگاه دانش‌پژوهان‌ جوان رشد 486 درصدی سودآوری در پی اصلاح ساختارهای مالی پرداخت ۳۶۶ میلیارد ریال وام قرض الحسنه فرزندآوری توسط موسسه اعتباری ملل نرخ بهره بین بانکی به ۲۳.۶۳ درصد رسید + جدول امروز آخرین مهلت بانک‌ها برای اجرای قانون سقف نرخ مصوب سود بانکی اتمام مهلت بانک‌ها برای کاهش نرخ سود مشارکت بانک سپه در پویش «چله خدمت» با حمایت از رونق تولید و اشتغالزایی پرداخت الکترونیک سپهر اول شد افتتاح نیروگاه خورشیدی نرماشیر با حمایت مالی بانک سامان پرداخت بیش از ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن «شعبه باباطاهر (402)» در «شعبه شهرک قائم (350)» و «شعبه بام تهران(390)» در «شعبه کوی فراز (380)» ادغام می‌شود استفاده همزمان از دو سرویس پیامک لحظه‌ای و صندوق پیام در همراه بانک تجارت چرخش تحول‌آفرین بانک صادرات ایران در ارائه خدمات مبتنی بر داده‌محوری و هوشمندسازی جشنواره قرعه‌کشی حساب‌های قر‌ض‌الحسنه بانک گردشگری برگزار می‌شود افزایش صددرصدی سود هر سهم «وتجارت» برگزاری همایش ایثارگران دستگاه‌های وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران تندیس هشتمین اجلاس رضایتمندی مشتری به کارگزاری بانک سامان رسید

2

تبیین رویکردهای کلان بانک سپه در سال ۱۴۰۲

  • کد خبر : 26715
  • 14 اردیبهشت 1402 - 14:06
تبیین رویکردهای کلان بانک سپه در سال ۱۴۰۲
مدیرعامل بانک سپه رویکردهای کلان و ضرورت های عملیاتی این بانک در سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

به گزارش سرویس بانک افق سرمایه، دکتر آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در همایش سراسری مدیران ارشد این بانک که طی روزهای سیزدهم و چهاردهم اردیبهشت ماه با حضور اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل و مدیران مناطق در مجموعه آموزشی کوثر برگزار شد، در سخنانی رویکردهای کلان بانک در سال ۱۴۰۲ را تبیین و بر ضرورت اهتمام جدی مجموعه بانک حول برنامه‌های اولویت‌دار تاکید کرد.

* بانک سپه برای تحقق شعار سال ۱۴۰۲ برنامه دارد

مدیرعامل بانک سپه با تشریح شاخص‌های اقتصاد کلان و کل های پولی، به تحلیل وضعیت اقتصادی کشور پرداخته و با ذکر عوامل غیربنیادی رشد تورم، از برنامه های وسیع دولت و بانک مرکزی در جهت مدیریت رشد نقدینگی و کنترل قیمت ارز خبر داد.

وی با اشاره به عوامل رشد تورم، اظهار داشت: کلیه متغیرهای درون زا و برون زا از طریق تاثیر بر رشد نقدینگی، موجبات اثرگذاری بر متوسط تورم را فراهم می کند، به ضرورت مدیریت شوک های حول ترند بلندمدت تورم اشاره کرد.

* لزوم افزایش منابع و توجه به سپرده های ارزان قیمت

دکتر ابراهیمی ضمن تحلیل کلی وضعیت بانک سپه، با ارائه آمارهایی از رشد شاخص ها در بانک، اظهار داشت: با توجه به اختصاص حدود نیمی از سپرده های بانک سپه به سپرده های کوتاه مدت، مراقبت و مدیریت این گروه از سپرده ها و حفظ روند رشد آن ضرورت دارد.

وی با اشاره به توفیقات بانک در جذب سپرده های ارزان قیمت، خواستار تداوم این اقدامات در سال جاری جهت مدیریت قیمت تمام شده پول شد.

* برگزاری جشنواره قرض الحسنه در بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از برگزاری جشنواره قرض‌الحسنه در این بانک طی سال جاری خبر داد و توسعه خط کسب و کار بانکداری قرض الحسنه را یکی از محورهای توسعه راهبردی بانک خواند و بر ضرورت توسعه زیرساختهای لازم در این خصوص تاکید کرد.

* ضرورت توازن در منابع و مصارف

دکتر ابراهیمی با ارائه آمار مقایسه‌ای از مصارف بانک، خاطرنشان کرد: در حوزه های بانکداری خرد، بانکداری شرکتی و بانکداری ویژه باید به سمت افزایش جذب منابع و کاهش مصارف براساس شرایط خاص هر استان حرکت کنیم.

* لزوم مراقبت از سیاست های اعتباری

مدیرعامل بانک سپه لزوم مراقبت و رعایت بهداشت اعتباری در عملکرد تسهیلات اعطایی را موضوع بسیار مهم و اولویت‌دار بانک در سال جاری عنوان کرد و افزود: ترکیب اعطای تسهیلات در بخش های مختلف اقتصادی باید با برنامه ریزی لازم وهدفمند مهندسی شود.

دکتر ابراهیمی با اشاره به رشد بانک سپه در حوزه ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی، بر ضرورت تلاش مضاعف برای رشد بیشتر در حوزه تعهدات تاکید کرد.

* لزوم توجه به قیمت تمام شده پول و کاهش هزینه های غیرعملیاتی

وی با اشاره به ضرورت کاهش قیمت تمام شده پول و کاهش هزینه های غیرعملیاتی در بانک سپه، خاطرنشان کرد: بانک در شرایط حاضر باید با تدبیر و حسابگری قیمت تمام شده پول را کاهش داده و صرفه‌جویی هزینه‌ها در سطوح مختلف را در دستور کار خود قرار دهد.

* طرح تحول راهبردی عامل تحقق اهداف بانک است

مدیرعامل بانک سپه طراحی و استقرار خطوط کسب و کار بانک در قالب برنامه تحول راهبردی را تنها مسیر رسیدن بانک سپه به اهداف تبیین شده برشمرد و بر اهمیت و ضرورت درک صحیح این طرح توسط کارکنان تاکید کرد.

* مشتری مداری عامل موفقیت بانک سپه

دکتر ابراهیمی خواستار تعامل بیشتر با مشتریان در حوزه CRM و توجه به موضوعاتی نظیر رفتارشناسی مشتریان، تشکیل سبد مشتریان، تبدیل مشتریان غیرفعال به فعال و جذب مشتریان سرگردان شد و گفت: لازم است با تدوین نقشه جذب مشتریان، بر خطوط کسب وکار به طور هوشمندانه تمرکز کنیم.

* لزوم حل مسائل بانک با تکیه بر دانش و هوشمندی

مدیرعامل بانک سپه بر لزوم حل مسائل پیش روی بانک با تکیه بر هوشمندی و اقدامات متکی به هوش تجاری همراه با عمق بخشی فنی تاکید کرد و افزود: موضوعات مهم مانند سود و زیان بانک، اضافه برداشت از بانک مرکزی، تحقق برنامه جذب منابع، افزایش سرمایه بانک، مدیریت دارایی ها و فروش املاک و اموال مازاد باید طبق برنامه تدوین شده، با درایت و هوشمندی و با تلاش شبانه روزی همه کارکنان طی سال جاری با جدیت دنبال شود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات به عنوان حوزه پیشران بانک، خواستار رفع نواقص احتمالی و تکمیل زیرساخت ها در این حوزه شد.

دکتر ابراهیمی در پایان، توجه به موضوع توانمندسازی و آموزش کارکنان، رضایتمندی شغلی آنان، روان سازی فرآیندها، آراستگی کارکنان، امور فرهنگی و لزوم مراقبت و نظارت بر عملکرد شرکت های زیرمجموعه بانک را از سایر امور شایان توجه در سال جاری برشمرد و اظهار امیدواری کرد که با وجود مدیران و کارکنان شایسته در بانک سپه، سال ۱۴۰۲سال شکوفایی و اعتلای بیش از پیش بانک سپه باشد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://ofoghsarmaye.ir/?p=26715

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

بایگانی شمسی